arama

Android Oyunları PC’de Oynamak İçin En İyi 8 Program

Android Emülatör nedir? Android emülatör android için geliştirilmiş oyun ve uygulamaları bilgisayardan çalıştırabilmemizi sağlayan programlardır. Emülatörleri android oyun ve uygulama geliştiren kişiler oyunlarını test etmek için kullanabileceği gibi oyun severler oyun ve uygulamaları daha büyük ekranda klavye ve mouse kullanarak oynamak için kullanabilirler.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin

Android Studio

Android Studio, Android uygulama geliştiricileri için tasarlanan oldukça geniş kapsamlı ve ücretsiz programdır. Program beraberinde bir çok Android geliştirici aracıyla birlikte gelmektedir.

Karışık problemleri kolayca çözmenizi sağlayabilecek olan Android Studio ile sadece uygulama geliştirme değil aynı zamanda varolan uygulamalardaki sorunları çözme işlemleride gerçekleştirebiliyorsunuz.

Büyük ve geniş kapsamlı bir program olan Android Studio, Android geliştiricilerinin işlemlerini kolaylaştırmak ve onlara karşılaştıkları sorunlarda yardım etmek amacıyla Google tarafından hazırlanan başarılı ve etkileyici bir program.

Android uygulamaları geliştiriyorsanız veya geliştirmek istiyorsanız Android Studio bu alanda en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Ücretsiz olarak indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Studio İndir

BlueStacks

BlueStacks, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar üzerinde Android oyunlarını oynamak veya Android uygulamalarını çalıştırmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir Android simülatörüdür.

Bilgisayarda Android oyunlarını oynamak veya bilgisyarda Android uygulamalarını çalıştırmak isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği programların başında gelen Bluestacks, her seviyeden bilgisayar kullanıcısı tarafından rahatlıkla kurulabilir ve sonrasında kolayca kullanılabilir. Kurulum süreci bilgisayarınızın performansına göre uzun veya kısa sürebilir. Bu nedenle kurulum sırasında bilgisayarınızın takıldığı hissine kapılırsanız, beklemenizde fayda var çünkü kurulum devam ediyor olabilir.

Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra, öncelikle sıradan bir Android telefon kullanıyormuş gibi sahip olduğunuz Gmail hesabı ile oturum açmanız gerekmektedir. Sonrasında Google Play Store üzerinden istediğiniz oyunları ve uygulamaları indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Clash of Clans, Clash Royale ve daha birçok popüler Android oyununu bilgisayarlarınız üzerinde oynamanıza olanak sağlayan BlueStacks, Android deneyimini bilgisayarları üzerinde yaşamak isteyen kullanıcılar için oldukça etkili bir çözüm sunmaktadır.

Sonuç olarak bilgisayarda Android kullanma keyfini yaşamak istiyorsanız, sizlere ücretsiz olarak sunulan BlueStacks’i mutlaka denemelisiniz.

BlueStacks Özellikleri:

Bilgisayarda Android oyunlarını oynama
Bilgisayarda Android uygulamalarını çalıştırma
Oyunlardan ve uygulamalardan ekran görüntüsü alma
Eş zamanlı olarak birden fazla oyun veya uygulama çalıştırabilme
Twitch üzerinde canlı yayın yapabilme
1.5 milyonun üzerinde Android oyununa ulaşabilme

BlueStacks İndir

Genymotion

Genymotion uygulaması, bilgisayarını kullanarak Android mobil cihazlarındaki uygulamaları kullanmak isteyenler yahut çok çeşitli Android cihazlarda kendi uygulamalarını test etmek isteyen geliştiriciler için hazırlanmış bir Android emülatörü diyebilirim. Ücretsiz olarak sunulan ve içerisinde 20 tane farklı modelle hazır olarak gelen program, dilerseniz yeni modeller de ekleyerek deneyiminizi genişletmenize yardımcı oluyor.

Oldukça sade ve kolay kullanılır bir yapıya sahip olan uygulama, bir Android cihazı PC’niz üzerine kurabilmek için pek teknik bilgi sahibi olmanızı da gerektirmiyor. Birkaç dakika içerisinde cihazınızı kurmak ve başlatmak mümkün olduğu için hemen Android kullanımını açabiliyor, böylelikle PC’nizin ekranından mobil oyunları ve uygulamaları kullanabiliyorsunuz.

Programda yer alan en temel işlevleri kısaca listelemek gerekirse;

Sensör emülasyonları
Değiştirilebilir cihaz kimlik kodu
Hızlı uygulama kurulumu
Komut satırı
Java API’si
Ekran görüntüsü ve yayını kaydetme
Yeniden boyutlandırılabilir pencereler

Kurulumu esnasında VirtualBox’ı sisteminize otomatik olarak kuran Genymotion, emülasyon işlemleri için VirtualBox altyapısına ihtiyaç duysa da bunun esas kurulumun içerisinde gelmesi sayesinde ayrı bir zahmet oluşturacağını sanmıyorum.

Hızlı çalışan ve az sistem kaynağı tüketen uygulama, emülasyonda yer alan oyun ve uygulamaların ağırlıklarına göre bazı anlarda küçük takılmalar yapabiliyor. Fakat zaten bu Android uygulamalarının temelde mobil cihaz kullanımı için hazırlandıkları da unutulmamalı.

Genymotion İndir

Nox App Player

Nox App Player, Android oyunları bilgisayarda oynama gibi bir düşünceniz varsa tercih edebileceğiniz bir program. BlueStacks kadar tanınmasa da son oyunları bile rahatlıkla, kasmadan oynatmasıyla tercih edilebilir.

Bilgisayarınıza ücretsiz indirip kullanabileceğiniz Android simülatörleri arasında BlueStacks’den sonra tercih edilebilecek ikinci program Nox App Player diyebilirim. Arayüzü basit tasarlandığından ister Google Play Store üzerinden isterseniz de bilgisayarınıza indirdiğiniz .apk dosyasını sürükle bırak yaparak dilediğiniz oyunu yükleyip oynama şansına sahipsiniz. Oyunları klavye ve farenizle oynayabilmenin yanı sıra oyun kontrolcünüzle de oynama şansına sahipsiniz.

İster root’lu isterseniz de root etmeden kullanabileceğiniz Android emülatörünü sorunsuzca kullanabilmeniz için bilgisayarınızın yüksek donanıma sahip olması gerekmiyor. İster Windows XP kullanıcısı olun isterseniz Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10’u kullanın programı sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Nox App Player İndir

Andy

Andy görsel anlamda en çok ön plana çıkan Android emülatör çözümlerinden birisi konumunda. ARM desteğine ön tanımlı sahip olduğu için Google tabanlı uygulamaları doğrudan çalıştırabiliyorsunuz. APK dosyaları sürükle – bırak yöntemiyle yüklenebiliyor. Kurulum aşamalarında sisteme bloatware yüklenmesine engel olmak için dikkatli olun ve Next butonlarına pencerelerdeki seçenekleri incelemeden tıklamayın.

Andy İndir

Droid4X

Listedeki emülatörler içinde bizim en beğendiğimiz program diyebiliriz. droid4x’in uygulamasını telefonunuza yükleyerek bilgisayarınız ile eşleştirebiliyorsunuz. Böylece Asphalt 8 gibi oyunlarda kontrolü telefondan sağlarken oyunu pc’den görebiliyorsunuz.

Droid4X İndir

MEmu

MEmu kullanıcılara Android oyunlarını bilgisayarda oynama imkanı veren bir Android emülatörü.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir yazılım olan MEmu temel olarak bilgisayarınız üzerinde sanal bir Android işletim sistemi çalıştırmanızı mümkün kılıyor. Bu sanal Android işletim sistemin üzerine tercih edeceğiniz Android uygulama ve oyunlarını yükleyebiliyor ve bu sayede bu mobil oyunları ve uygulamaları bilgisayarınızda çalıştırabiliyorsunuz. MEmu kullanıcıları bilgisayarlarının büyük ekranlarında favori mobil oyunlarını oynamanın veya uygulamaları kullanmanın keyfini çıkarabiliyorlar.

MEmu bilgisayarınızın donanımından faydalanarak Android uygulama ve oyunlarını çalıştırırken mobil cihazlara göre daha yüksek performans verebiliyor. Bu sayede akıcı bir şekilde Android oyunlarını oynayabilmeniz mümkün oluyor. Eğer düşük teknik özelliklere sahip bir Android cihaz sahibiyseniz ve mobil oyunları daha yüksek kalitede oynamak isterseniz MEmu’yu tercih edebilirsiniz.

MEmu kullanıcıların oyunlardaki kontrolleri yapılandırmalarına da izin veriyor. Kullanıcılar oyunları klavye ve fare ile oynayabilecekleri gibi gamepad gibi kontrol cihazları ile de oynayabiliyorlar.

MEmu İndir

Remix OS

Remix OS, Windows PC’de Android deneyimi yaşatan tamamen ücretsiz bir işletim sistemi.

Remix OS, masaüstü bilgisayarınızda Android deneyimi yaşamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir işletim sistemi ve hem indirmesi hem de kullanımı tamamen ücretsiz olmasının yanında Windows yüklü bilgisayarınızda ikinci bir işletim sistemi olarak kullanabiliyorsunuz. Intel tabanlı PC’ler ile uyumlu olan Android tabanlı işletim sisteminde Android uygulamaları tıpkı Windows’taki gibi pencere görünümünde ve doğrudan masaüstünüze yerleştirdiğiniz kısayollar favori uygulamalarınıza rahatlıkla erişebiliyorsunuz.

Windows işletim sistemli PC’ye Android kurma gibi bir düşünceniz varsa Remix OS ile bunu kolaylıkla yapmanız mümkün. Tüm Android uygulamalarını masaüstünüze taşıyabileceğiniz işletim sistemi son derece sade arayüze sahip. Windows’tan alışık olduğumuz Başlat menüsü bulunuyor ki buradan PC’nizde yüklü tüm Android uygulamalarına erişebiliyorsunuz ve sistemi kapatıp, yeniden başlatabiliyorsunuz. WhatsApp, Facebook, Twitter ve diğer bildirimlerinizi Windows’taki İşlem Merkezi alanına konumlandırılmış Bildirimler menüsünden takip ediyorsunuz. Burada indirmeleriniz de gözüküyor. Sistem tepsisinde ses, WiFi, tarih gibi sıklıkla kullanılan öğeler de Remix OS’da aynı yerde kullanıma sunulmuş.

Remix OS İndir