arama

İnstagram’da Embed Kodu Alma

Instagram videolarınızı ve fotoğraflarınızı kendi web sitenizde kolayca paylaşmak istiyorsanız bir embed (gömme) kodu oluşturmak için bu hızlı adımları uygulamanız yeterli olacak.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin admin

Instagram videolarınızı ve fotoğraflarınızı kendi web sitenizde kolayca paylaşmak istiyorsanız bir embed (gömme) kodu oluşturmak için bu hızlı adımları uygulamanız yeterli olacak.

Instagram’ın resmi blog adresinden yapılan son açıklamaya göre Instagram’a embed kodu özelliği eklendi. Yalnızca bilgisayarların internet tarayıcılarından Instagram’a girildiğinde kullanılabilecek bu özellik sayesinde, fotoğrafa yapılan yorumların sağ alt tarafında paylaş butonu bulunacak ve bu buton sayesinde embed kodunu görebileceksiniz.

Bu kodu kopyalayıp blog sitenize, internet sitenize ve HTML’in desteklendiği herhangi bir yerde fotoğraflarınızı ve videolarınızı yayınlayabileceksiniz.

Yayınlamış olduğunuz fotoğraflarınız veya videolarınız Instagram kullanıcı adınızla beraber eklenmiş olacak ve Instagram logosuna tıklayan herkes otomatik olarak Instagram.com sitesine yönlendirilip sizin sayfanıza gitmiş olacak. Bu sayede diğer fotoğraf ve videolarınız da görebilecekler.

Instagram’a video özelliği eklendikten sonra kullanıcılar tarafından gelen istekler arasında en çok embed kodu ile ilgili isteklerin bulunması, Instagram’ın böyle bir özellik eklemesine neden oldu. Instagram’ın Twitter ile anlaşmasını bitirmesinden sonra böyle bir özelliğin eklenmesi kullanıcıları oldukça sevindirecek gibi görünüyor.

Eğer Instagram’da profilinizi gizlediyseniz embed kodu için de aynı şey geçerli olacak. Embed kodu özelliği Instagram profili herkese açık olan kullanıcılar için geçerli.

Instagram’a gelecek olan güncelleme ile bu özellikten profili herkese açık olan tüm Instagram kullanıcıları yararlanabilecek.

Instagram Fotoğraf ve Videoların Embed Kodu Nasıl Alınır?

Instagram fotoğrafınız veya videonuz için gömme kodu almak isterseniz, ilk önce sitede gönderiye gitmeniz gerekir:

  1. http://instagram.com/densiznet (http://instagram.com/[kullanıcıadı])  gidin ve ardından gönderiye tıklayarak genişletin
  2. Sitede sağ alt, mobilde sağ üst köşede bulunan()simgesine tıklayın ve Göm‘ü seçin
  3. Ekranda beliren gömme kodunu kopyalayın ve internet sayfanızın HTML’ine yapıştırın

Instagram gönderilerinizden birini paylaştığınızda veya gömdüğünüzde, gönderinin bağlantısına sahip herkesin gönderiyi görebileceğini unutmayın.

Tumblr kullanıcılarına not: Tumblr uygulamasındaki tüm gömme kodlarında olduğu gibi, Instagram gömme kodlarını sadece Tumblr Video gönderilerinde kullanabilirsiniz.