arama

Web Siteniz için Tüm Sayaç Siteleri

Sayac siteleri;sitenizi kimler ziyaret ediyor? Sayfanızı nereden, hangi saatte, kaç kişi tarafından ziyaret ediliyor. Hangi Arama motorlarindan hangi kelimeler aranarak sitenize ulasilmiş. Saat bazında, gün bazında, ay bazında, yıl bazında, ülke bazında size raporlar sunan servislerdir. bu siteniz için çok önemlidir. Çünkü sitenize gelen hangi konularınızın daha iyi olduğunuzu,en çok hit alan içeriklerinizi görmenizi ve sitenizi daha iyi idare etmenizi sağlar.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin admin

Web siteniz için sayac servisleri nedir ve ne işe yarar.

Sayac siteleri;sitenizi kimler ziyaret ediyor? Sayfanızı nereden, hangi saatte, kaç kişi tarafından ziyaret ediliyor. Hangi Arama motorlarindan hangi kelimeler aranarak sitenize ulasilmiş. Saat bazında, gün bazında, ay bazında, yıl bazında, ülke bazında size raporlar sunan servislerdir.
Bu servisleri kullanmak siteniz için çok önemlidir. Çünkü sitenize gelen hangi konularınızın daha iyi olduğunuzu,en çok hit alan içeriklerinizi görmenizi ve sitenizi daha iyi idare etmenizi sağlar.

Aşağıda size bu sayac servislerini listeledik.Bunlardan dilediğinizi sitenize ekleyerek sitenize gelen ziyaretçileri takip edebilirsiniz ve sitenizi daha iyi yönetebilirsiniz.

Google Analytics
Google ait bir hizmettir.En çok kullanılan sayac servisidir. Güvenlik konusunda da google ismi geçtiğine göre tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.Eksi yanları ise diğer sayac sitelerine göre bana oldukça karışık geliyor.
https://www.google.com/intl/tr/analytics/

Yandex Metrica
Yandex Metrica, Google’dan sonra en çok tavsite edilen sayac servislerinden biridir.Google işleyişi hemen hemen aynı.Hit sayımlarıda aşağı yukarı aynı.
https://metrica.yandex.com.tr

Motigo
Benim sitemde kullandığım sayac servisidir.Öncelikle neden bu sayac hizmetini kullanıyorum onu anlatayım.Bana kullanımı son derece kolay geliyor ve istediğim özellikler tamda bu sitede.Online kullanıcılar,google da siteme kimler gelmiş hangi aramalarla gelmiş.Bunları en iyi şekilde gösteriyor.
http://webstats.motigo.com

Hitstats
Google Analytics’ e oranla kullanımı çok daha basit bir istatistik servisi. Histats’ ın kurulumu da gayet basit ve sitenizde kullanmanız için çok çeşitli sayaç resimleri bulunmasının yanı sıra gizli sayaç kullanımına da izin veriyor. Analytics gibi seçimleri kendi içlerinde bölemeseniz de genel olarak verdiği bilgiler tatmin edici, ileride ücretli olmazsa eğer uzun süre kullanılabileceğiniz özelliklere sahip. Ana sayfasında toplam, o günkü ve son 2 aya ait verileri ayrı bölümlerde gösteriyor yani siteyi açtığınız anda hemen bir ön fikir edinmiş oluyorsunuz. Genel istatistiklerde ziyaretçilerin sayfa gezme oranı da bulunmakta. Günlük grafiğin hemen üstündeki compare kısmından yaralanarak hızlı bir şekilde günlük haftalık ve ya online olanlara göre bir karşılaştırma yapabiliyorsunuz. Yine grafiğin üst tarafında bulunan png, csv, tsv butonlarına tıklayarak verileri makinanıza alabiliyorsunuz. Grafiğin altında ise bir önceki güne kıyasla toplam veya saatlik değişimleri izlemenizde mümkün.
http://www.histats.com

Diğer Sayac servisleri.
http://www.woopra.com
http://www.sayyac.com (Tavsiye etmiyorum. Son zamanlarda sitenin kapanması giriş hataları vs sorunlar çıkıyor.)
http://www.statcounter.com
http://www.liveinternet.ru
http://www.getclicky.com
http://www.webservis.gen.tr
http://www.myonlineusers.com
http://www.onlineziyaretci.com
http://www.realist.gen.tr
http://www.addfreestats.com
http://www.onlinewebstats.com
http://www.say.ac

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER